Сливнишки герой със страхотен обрат срещу Славия в отложен мач от Efbet Супер Волей

Волейболистите на Сливнишки герой (Сливница) записаха едва трета победа Efbet Супер Волей. Воденият от Мартин Стоев тим направи страхотен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (26:28, 20:25, 25:19, 29:27, 15:11) като гост на Славия в отложен мач от 2-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

Така сливничани са 12-и във временното класиране с 9 точки след 3 победи и 7 загуби, но с още един мач по-малко. Славия пък е на 10-о място с 12 точки след 4 победи и 7 загуби, с колкото са и 9-ия Марек и 11-ия Добруджа. В редовния 12-и кръг Сливнишки герой ще гостува на Берое 2016 (Стара Загора), докато "белите" ще са гости на Раковски 1964 (Севлиево). И двете срещи са следващата събота (5 февруари) съответно от 17,00 и 17,30 часа.

Първата част на срещата тръгна с лека преднина за домакините от Славоя, след което играта продължи точка за точка. След 8-ата точка сливничани поеха инициативата, като положението се запази до 16:14. "Белите" набраха инерция и постепенно наваксаха, като обърнаха резултата. Битката продължи в следващите минути, като момчетата на Мартин Стоев имаха три геймбола, но не успяха да ги използват. Така Славия поведе в мача след 28:26. Волейболистите на Северин Димитров доминираха изцяло във втората част и увеличиха аванса си след спокойно 25:20.

В третия гейм гостите от Сливнишки герой показаха съвсем различно лице, като поведоха с 5:2 и 7:4. След 10-ата точка двата отбора продължиха равностойно, но сливничани отново взеха нещата в свои ръце и спечелиха частта след 25:19. Доминацията на Сливнишки герой продължи и в решителната четвърта част, като стигнаха до геймбол при 24:19. В този момент домакините от Славия заиграха по-окрилено и мобилизирано, като направиха серия от точки и стигнаха до 24:24. Борбата продължи, но гостите от Сливница успяха да надделеят след 29:27 и да вкарат мача в тайбрек. Там сливничани бяха пълен хегемон, като не допуснаха домакините да ги натиснат и се поздравиха с победата след 15:11 и 3:2.