Сепси и Димитров победиха сериозен съперник

Отборът на Сепси излезе от миникризата в която се намираше и записа изразителна победа срещу един от водещите отбори в Румъния. Възпитаниците на Кристиано Бергоди надвиха с 3:1 Университатя (Крайова) в домакинството си от 23-ия кръг на Лига 1. Българският защитник Радослав Димитров бе титуляр за домакините и записа пълни 90 минути на терена, като взе участие в първия гол, а през втората част получи жълт картон.

Сепси поведе още в 1-ата минута, а Димитов имаше важна роля. Българинът центрира към наказателното поле, там защитник не се намеси добре и прати топката в краката на Кевин Лукасен, който се възползва по най-добрия начин и отбеляза за 1:0.

Гостите обаче реагираха бързо и още в 8-ата минута изравниха резултата чрез Елвир Колич.

През втората част домакините довършиха съперника с нови два гола, дело на Анас Ахахбар, който се разписа в 54-ата и 61-ата минута, за да подпечата успеха на своя тим.

С тази победа Сепси излезе на 9-ото място в класирането с 29 точки. Университатя пък остава на 5-ата позиция с 35 точки. Лидер е ЧФР Клуж с 58 точки.