Добрата стрелба на Къри и Томпсън помогна за успех на Уориърс над Минесота

Голдън Стейт Уориърс спечели със 124:115 срещу гостуващия Минесота Тимбъруулвс в мач от редовния сезон в НБА.

До почивката Минесота бе отборът, който имаше известно предимство, но през второто полувреме добрата стрелба на Стеф Къри и Клей Томпсън помогна на "войните" да измъкнат победата. Домакините нанизаха цели 21 тройки в срещата, като половината от тях бяха дело на дуото.

Къри вкара шест пъти от далечно разстояние и завърши с 29 точки, към които добави осем борби и шест асистенции. Томпсън допринесе с върховите си за сезона 23 точки за победата, от които пет тройки.

Това бе първи мач от финалите в НБА през 2019 година, в който двамата реализират едновременно по поне 20 точки.

Джордан Пуул и Андрю Уигинс добавиха по още 19 точки за Голдън Стейт.

За Минесота Карл-Антъни Таунс завърши с "дабъл-дабъл" от 31 точки и 12 борби. 27 точки реализира Антъни Едуардс, но третата звезда на "горските вълци" Д'Анджело Ръсел приключи със скромните за възможностите си 8 точки.

За тима на Голдън Стейт, който има показатели от 36 победи и 13 загуби, това бе четвърта поредна победа, като с нея "войните" заемат стабилно второто място в Западната конференция.

Минесота е на осма позиция с 24 победи и също толкова загуби.