Зенит (Санкт Петербург) приготви огромна оферта за Нимир Абдел-Азиз

Руският гранд Зенит (Санкт Петербург) приготви огромна оферта за привличането на нидерландския диагонал Нимир Абдел-Азиз, информира известният колумнист на La Gazzetta dello Sport Джанлука Пазини.

В момента 29-годишният диагонал, който започна кариерата си като разпределител, има действаш 3-годишен договор с италианския Модена до края на сезон 2023/24.

Предишното лято, той бе откупен от Тренто, за който игра през сезон 2020/21 и игра финал в Шампионската лига

Сега Нимир Абдел-Азиз заема 3-о място при реализаторите в Суперлигата на Италия с 52% ефективност в атака, а Модена заема 4-о място във временното класиране.

Освен това Модена за 10 дни “излетя” от участие в два престижни турнира. Френският Тур отстрани Модена на 1/8-финал в турнира за Купата на Европейската конфедерация (CEV). Нимир Абдел-Азиз и съотборниците му отпаднаха и от Пиаченца на 1/4-финал в турнира за Купата на Италия.

Нимир Абдел-Азиз бе избран за най-добър диагонал на Евроволей 2021, на което Нидерландия финишира на 5-о място.

През този сезон диагоналите в Зенит (Санкт Петербург) са Виктор Полетаев и Иван Подребинкин. В началото на сезона на тази позиция игра посрещачът Егор Клюка.

Чуждестранните волейболисти в сегашния състав на Зенит заемат словенския посрещач Тине Урнаут и либерото на Франция Женя Гребенников.

Любопитно е, че Нимир Абдел-Азиз не е спечелил нито една шампионска титла през последните 10 години.

За последно Нимир Абдел-Азиз е ставал шампион на Нидерландия преди 10 години с Динамо (Апелдорн).