Япония с четвърта поредна победа след успех над Китай

Япония записа четвърта поредна победа в световните квалификации в зона Азия, след като победи Китай с 2:0 в Сайтама. Така тимът на Хажиме Мориясу се върна на второто място в група В и има точка преднина пред отбора на Австралия, който за кратко бе изпреварил "самураите", след като по-рано днес отнесе Виетнам с 4:0.

Японците поведоха в 13-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Шенчао. Юя Осако бе точен от бялата точка. Четирикратният шампион на Азия имаше предимство през целия мач и в 61-ата минута стигнаха до втори гол, след като Юния Ито засече с глава центриране на резервата Юта Накаяма. Срещата бе дебют за новия селекционер на Китай Ли Ксиаопън.

В Мелбърн Австралия нямаше никакви проблеми с Виетнам и спечели с 4:0. "Кегурата" бяха без мениджъра си Греъм Арнолд, който даде положителен тест за коронавирус, но това не им попречи. Джейми Макларън откри резултата след половин час игра, а Том Рогич удвои аванса на домакините в края на първото полувреме. След почивката Крейг Гудуин и Райли Макгрий добавиха още две попадения.

Виетнам все още няма спечелена точка в групата и записа седма поредна загуба. На първо място в групата е Саудитска Арабия, който играе по-късно днес. Първите два отбора се класират директно за Мондиала, а третият отива на плейоф. Следващата седмица Япония посреща саудитите в решителен сблъсък на върха.