Дузпи пратиха Бенфика на финал за Купата на Лигата

Бенфика се класира за финала в турнира за Купата на Лигата в Португалия. Лисабонските "орли" срещнаха много трудности да елиминират Боависта, но се поздравиха с крайния успех след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът на "Луж" завърши 1:1.

Бенфика поведе в 16-ата минута с гол на Евертон. Бразилецът се възползва от грешка на гостите при изнасянето на топката и хладнокръвно преодоля стража Рафаел Бракали

Домакините направиха доста пропуски, а в началото на втората част Боависта изненадващо изравни. Гола вкара бившият нападател на Ботев (Пловдив) Густаво Афонсо от дузпа. Титуляр за тима от Порто беше и Гаел Кукута, който до миналия сезон носеше екипа на Берое.

До края положения имаше и пред двете врати, но нови попадения не паднаха. По регламент веднага се пристъпи към изпълнение на дузпи. Първите трима футболисти на Боависта, които застанаха зад топката, не успяха да вкарат. Победната дузпа за Бенфика реализира Юлиан Вайгъл.

Грандът от Лисабон ще играе на финала за Купата на Лигата за първи път от 2016 година. Другият финалист ще бъде определен днес между Спортинг (Лисабон) и Санта Клара.