Порто разби Бенфика за Купата на Португалия

Порто разби Бенфика с 3:0 в голямото дерби на 1/8-финала за Купата на Португалия. Жребият определи двата португалски гранда да се срещнат още на толкова ранен етап от надпреварата. "Драконите" си гарантираха победата с три гола през първото полувреме.

Домакините на "До Драгао" поведоха още преди да изтече първата минута на двубоя. Мехди Тареми получи в наказателното поле, не успя да отправи удар, но топката стигна до Еванилсон, който отблизо бе точен за 1:0.

Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен. Вратарят на гостите Елтон Лейте излезе неразчетено при едно центриране и изби топката в краката на Витиня, който без забавяне стреля в опразнената врата за 2:0.

В 17-ата минута Бенфика можеше да се върне в мача, но гол на Дарвин Нунес бе отменен заради засада.

За сметка на това в 31-ата минута Порто направи резултата класически, като отново попадението бе на сметката на Еванилсон. Луис Диас бе изведен на скорост, финтира прекия си пазач и върна към бразилеца, който от движение вкара за 3:0.

В края на полувремето обаче Еванилсон развали доброто впечатление, като си изкара втори жълт и червен картон и бе изгонен от игра.

С човек повече Бенфика опита да се върне в мача през второто полувреме, но и късметът днес не бе на страната на "Орлите", след като за втори път в мача те отбелязаха гол чрез Николас Отаменди, който обаче отново бе отменен.

Накрая и гостите завършиха с 10 души на терена, след като и Отаменди бе изгонен в добавеното време, а след това и гол на Порто бе отменен.

В крайна сметка Порто се класира за 1/4-финала на Купата на Портагулия и продължава пътя си към 18-и трофей в турнира. Рекордьорът по титли Бенфика пък приключва участието си на този ранен етап.