Гергана Димитрова и Алба Блаж на крачка от полуфинал за Купата на CEV🏐

Волейболната националка Гергана Димитрова и нейният Волей (Алба Блаж) са на крачка от класиране за полуфиналите във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Гери Димитрова и съотборничките й надиграха категорично у дома френския Волеро (Льо Кане), с Ева Янева в състава, с 3:0 (25:19, 25:13, 25:15) в първия 1/4-финал между двата тима, игран тази вечер в Търгу Муреш. Първи съдия на срещата беше българинът Атанас Върбанов.

Срещата-реванш е следващата сряда (2 февруари) от 21,00 часа българско време във Франция. Алба Блаж трябва да спечели само два гейма, за да продължи напред към полуфиналите за Купата на CEV. При евентуална победа на Волеро с 3:0 или 3:1 гейма пък, ще се играе т.нар. "златен" гейм.

Гергана Димитрова изигра стабилен мач за своя тим и завърши с 8 точки (53% ефективност в атака и 75% позитивно посрещане - +5) за успеха. Над всички за Алба Блаж бе Виктория Русу със страхотните 20 точки (3 аса и 59% ефективност в атака) за победата.

За тима на Волеро Ева Янева игра само в първите два гейма и се отчете с едва 2 точки (18% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане). Резервата Шеридън Аткинсън пък приключи със 7 точки (30% ефективност в атака).