Бордо победи в зрелище със седем гола

Страсбург загуби с 3:4 като гост от Бордо в двубой от 22-ия кръг на шампионата във Франция. "Жирондинците" поведоха с 3:0 преди края на първото полувреме. Кореецът Хван Уй-Джо се разписа на два пъти във вратата на гостите с попаденията си в 17-ата и 39-ата минута. Между двата гола точен в полза на Бордо беше Алберт Елис в 21-ата минута на мача. "Синьо-белите" се върнаха в срещата чрез Кевин Гамейро, който реализира попадение в 43-ата минута.

Бившият нападател на Севиля, Атлетико Мадрид и Валенсия отбеляза още един гол в мрежата на домакините в 57-ата минута, но кореецът Уй-Джо оформи хеттрика си в 90-ата минута, а дълбоко в допълнителното време Абдул Уарис вкара за крайното 4:3. Страсбург заема четвъртото място във временното класиране с актив от 35 точки, след като серията на отбора от шест поредни победи беше прекъсната. Бордо има 20 точки на 17-та позиция. По-късно тази вечер Пари Сен Жермен е домакин на Реймс.