РБ (Лайпциг) утежни положенито на Волфсбург и вече гледа уверено към зона Шампионска лига

РБ (Лайпциг) спечели с 2:0 двубоя си срещу Волфсбург в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Въпреки резултата победата не дойде толкова лесно, а головете паднаха в последните 15 минути чрез Вили Орбан (76’) и Йошко Гвардиол (84’).

Всичко по-интересно в мача двата тима сътвориха през втората част. В 58-ата минута играчите на Доменико Тедеско за пръв път пратиха успяхад а прокарат топката зад Коен Кастеелс, но попадението бе отменено поради засада. В следващите минути Вердер се активизира и показа някои добри неща в атака, но с пропуски се отличиха няколко от играчите в черно в тази среща

“Биковете” откриха резултата в 75-ата минута, когато великолепно отиграване на Дани Олмо и впоследствие центриране, той намери Андре Силва, португалецът нацели горната греда, но там Вили Орбан бе най-съобразителен и прати топката в мрежата.

Футболистите на Доменико Тедеско достигнаха до второ попадение в 85-ата минута благодарение на Йоско Гвардиол, който се озова очи в очи със стража на гостите Коен Кастеелс след пас на Кевин Мукеле и се разписа копвайки топката над вратаря.

С тази победа РБ (Лайпциг) се изкачи до 6-ото място в класирането с 31 точки и вече гледа все по-уверено към зона Шампионска лига. Сривът при Волфсбург продължава и “вълците” са само на една позиция над зоната на изпадащите с едва 21 точки.