Специя измъкна трите точки от Сампдория пред погледа на Петко Христов

Специя победи с минималното 1:0 Сампдория в мач от 23-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в полза на домакините бе дело на Даниеле Верде в 69-ата минута, а за тях неизползвана резерва остана българския национал Петко Христов. Това бе дебют за Марко Джампаоло начело на гостите.

Единственото по-опасно положение през първата част дойде на сметката на “моряците” в 15-ата минута, когато Маноло Габиадини засече едно центриране, но изстрелът му премина покрай левия стълб на вратата.

Играчите на Марко Джампаоло бяха близо до гол на два пъти в първите 15 минути на втората част, когато Франческо Капуто на два пъти стреля се размина с попадението.

Домакините от Специя противно на логиката окриха резултата в 70-ата минута, когато добра атака отдясно доведе до центриране към напълно непокрития в наказателното поле Даниеле Верде и той с воле прати топката зад Владимиро Фалконе за 1:0. Само три минути по-късно “моряците” останах с човек по-малко, след като капитанът на тима Албин Екдал бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон. И двете нарушения довели до официалните предупреждения за Екдал дойдоха след нанесени удари с ръка при единоборства.

В минутите до края отново Сампдория опита да наложи натиск, но така и не успяха да достигнат до изравнително попадение. С тази победа Специя събра 25 точки и се намира на 14-ото място в класирането на Серия А. “Моряците” пък са на 16-о място с 20 точки, едва на 3 от зоната на изпадащите.