Осасуна с важна победа

Осасуна спечели с 2:0 гостуването си на Гранада и се изкачи на 11-а позиция в Ла Лига. Тимът на Арасате си осигури успеха през второто полувреме, когато Давид Гарсия (64) и резервата Кике (89) се разписаха.

За Осасуна това бе първа победа като гост от октомври насам. Тя бе постигната напълно заслужено, след като тимът доминираше от началото до края на мача. През първото полувреме отборът на Арасате пропусна възможностите си. На два пъти топката се озова в мрежата на Гранада, но попадение нямаше, тъй като и двата пъти бе отсъдена засада.

След почивката ситуация бе подобна, но този път Осасуна стигна до гол. След ъглов удар в 64-ата минута Гарсия засече топката и откри резултата. Домакините опитаха да отговорят, но съперникът не им позволи. Кике Гарсия сложи край на надеждите им минута преди края.