Ливърпул се поизпоти, но победи за 10-и пореден път Кристъл Палас и скъси разликата до Сити

Ливърпул се възползва от грешната стъпка, която вчера направи Манчестър Сити, и се доближи на девет точки от шампионите, след като победи с 3:1 като гост Кристъл Палас. Мърсисайдци, които надделяха за десети пореден път над "орлите" в първенството, имат и мач по-малко от "гражданите". Тимът на Юрген Клоп започна много силно и поведе с 2:0 след голове на Вирджил ван Дайк (8') и Алекс Окслейд-Чембърлейн (32'), но след това гостите като че ли загубиха концентрация и допуснаха голям брой положения пред вратата на Алисон. Одсон Едуар (55') намали резултата, като домакините имаха и други ситуации, от които не се възползваха. Минута преди края мърсисайдци получиха дузпа след намесата на ВАР. Решението породи доста спорове. Фабиньо обаче реализира наказателния удар, оформяйки крайния резултат.

Патрик Виейра направи две промени в сравнение с мача с Брайтън. Висенте Гуаита се завърна на вратата за сметка на Джак Бътланд. Матета пък започна вместо Езе.

Две бяха и променените, предприети от Юрген Клоп от реванша от полуфиналите на Купата на лигата срещу Арсенал, който Ливърпул спечели без особени проблеми с 2:0. Алисон Бекер се завърна на вратата, а Алекс Окслейд-Чембърлейн се възстанови от контузията си в глезена и замени младия Кайд Гордън.

Ливърпул започна много по-добре. Удар на Робъртсън профуча над напречната греда, а малко след това Гуаита изби шут на Хендерсън от около 20 метра. При последвалия ъглов удар Ван Дайк засече мощно с глава центрирането на Робъртсън, давайки заслужен аванс на гостите. Това бе 12-и гол след статично положение за Ливърпул от началото на сезона.

Мърсисайдци продължиха да доминират. Окслейд-Чембърлейн и Фабиньо пропуснаха по една добра ситуация, но в 32-рата минута бившият играч на Арсенал удвои с много хубав гол. Анди Робъртсън центрира перфектно към далечната греда, където Окс овладя добре с гърди, след което стреля безмилостно за 0:2.

В 39-ата минута Кристъл Палас имаше чудесна възможна. Грешен пас на Матип стигна до Олис, който излезе на чиста позиция, но Алисон изби удара му в близкия ъгъл.

Три минути след това домакините бяха още по-близо до гола. Този път Фирмино сбърка, което даде шанс на Олис да изведе с перфектно подаване Матета, който премина покрай Алисон, след което стреля към далечния ъгъл. Бразилецът обаче все пак успя да се хвърли и да отклони леко топката, която премина встрани от целта.

Второто полувреме започна с нова много добра възможност за Палас. Олис проби добре отдясно и центрира към Галахър, който засече с глава, но прати топката встрани от вратата. Секунди след това "орлите" се разминаха за четвърти път с гола. Отново Олис показа техника в наказателното поле, след което центрира. Шлуп свали с глава, а Едуар, който бе с гръб към вратата, засече с пета, но Алисон спаси на голлинията.

Ливърпул отговори с опасен удар на Хендерсън, който получи от Александър-Арнолд, обърна се добре и стреля веднага, но топката премина на сантиметри встрани.

Добрата игра на Палас от началото на второто полувреме обаче даде резултат в 55-ата минута, когато Шлуп изведе Матета зад отбраната на Ливърпул. Последният пусна към своя сънародник Одсон Едуар, който вкара в опразнената врата. Алисон нямаше какво да направи, след като се озова сам срещу двама противникови играчи.

Ливърпул продължи да играе колебливо през второто полувреме. В 83-ата минута Олис отново изскочи зад отбраната на мърсисайдци, след което прехвърли излезлия напред Алисон. Бразилецът обаче успя да се върне и да избие топката.

Три минути след това Диого Жота получи прекрасно извеждащо подаване от Александър-Арнолд. Португалецът чукна топката встрани от Гуаита, след което обаче стражът, който излезе напред, се сблъска с него, без да играе с кълбото. Вратарят нямаше какво да направи, но пък и Жота не можеше да продължи към топката. Кевин Френд първоначално не посочи бялата точка, но бе призован от ВАР да прегледа отново ситуацията. След като го направи, главният рефер отсъди дузпа, която Фабиньо реализира по много хладнокръвен начин, оформяйки и крайния резултат.