Бохум и Кьолн си вкараха четири гола, но не се победиха

Бохум и Кьолн не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Герит Холтман (25’) и Такума Асано (70’) бяха точни за домакините, а преди това за гостите се разписаха Тимо Хюберс (36’) и Антони Модест (45’).

“Козлите” имаха добра възможност да вземат преднина в 23-ата минута, но Антони Модест стреля над вратата от изгодна позиция.

Бохум поведе в средата на първата част, когато бърза контраатака прати топката в краката Юрген Локадия, той изведе още по-напред Герит Хофман и той технично я проката между краката на стража на гостите за 1:0.

Кьолн вкара изравнително попадение в 36-ата минута след корнер, когато серия от рикошети в крайна сметка прати топката към Тимо Хюберс и той отблизо изравни за 1:1. Футболистите на Щефен Баумгарт в последната минута на първото полувреме, когато отлично подаване от дълбочина намери Антъни Модест в отлична позиция и той с елегантен удар прехвърли Мануел Риман за 2:1.

Бохум започна много активно втората част и на няколко пъти бе близо до изравнително попадение, но удари на Едуарт Льовен и Герит Холтман бяха спасени. Домакините достигнаха до попадение в 70-ата минута, когато една не много бърза топка отляво премина през наказателното поле и достигна Такума Асано, който с точен удар я прати в мрежата на Кьолн за 2:2. В оставащите минути до края на двубоя Бохум доминираше, но не успя да създаде реални голови ситуации, от които да достигне до попадение и да грабне всичките три точки.

С поделените по точка Кьолн заема 7-ото място в класирането, а Бохум е 11-и с 24.