Брест изненада Лил

Лил загуби с 0:2 като гост срещу Брест в 22-ия кръг от първенството на Франция. Тиаго Джало от състава на шампионите си вкара автогол още в третата минута след опит да изчисти центриране. В 13-ата минута опасен шут на Бурак Йълмъз беше спасен от вратаря на домакините Марко Бизо. В петата минута на допълнителното време Дзеки Челик извърши нарушение в наказателното поле и Стив Муние се разписа при отсъдената дузпа за крайното 2:0.

Брест прекъсна серия от две поредни поражения и се намира на 12-то място с 28 точки. Лил е на осма позиция в Лига 1 с 32 точки.

По-късно тази вечер Ланс приема Марсилия. В неделя Пари Сен Жермен е домакин на Реймс.

Снимка: Stade Brestois 29 / Twitter