Берое измъчи един гейм Нефтохимик, но бургазлии са на 1/4-финал за Купата на България 🏆

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) направиха всичко възможно, за да са равностойни на вицешампионите от Нефтохимик 2010, но силите им стигнаха само за един гейм.

Бургазлии победиха като гост Берое с 3:0 (28:26, 25:13, 25:16) в 1/8-финален двубой от Купата на България, която се игра в зала “Иван Вазов” в Стара Загора пред едва 100 зрители.

Така Нефтохимик продължава защитата на Купата на България, която спечели през 2021 година.

На 1/4-финалите на 29 януари в Бургас възпитаниците на Николай Желязков ще срещнат тима на Монтана, който вчера победи Раковски (Севлиево) с 3:0.

За Нефтохимик не играха капитанът Николай Николов и основният разпределител Александер Туш, които лекуват контузии.

Юлиус Фиркал стана най-резултатен за Нефтохимик с 20 точки (1 блок, 58% ефективност в атака, 21% перфектно и 53% позитивно посрещане - +17). Николай Учиков добави 14 точки (1 блок, 68% ефективност в атака - +13).

Симеон Александров записа 12 точки (1 блок, 37% ефективност в атака, 24% перфектно и 41% позитивно посрещане - +3) за Берое. Руси Желев също реализира 12 точки (1 ас, 55% ефективност в атака, 35% перфектно и 65% позитивно посрещане - +6).

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (26:28, 13:25, 16:25)
БЕРОЕ: Денимир Димитров 2, Иван Дамянов 8, Симеон Александров 12, Руси Желев 12, Милослав Димов 3, Алексей Земляненко 7 - Чавдар Саловски-либеро (Иван Тасев, Мартин Делиев, Стоян Димитров 2)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ
НЕФТОХИМИК: Любослав Телкийски 4, Николай Учоков 14, Юлиус Фиркал 20, Калоян Балабанов 9, Венцислав Рагин 4, Николай Колев 8 - Мартин Иванов-либеро (Ивайло Лалов, Трифон Лапков)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.