Леверкузен се развихри срещу Аугсбург

Леверкузен постигна убедителна победа с 5:1 в домакинството си на борещия се за оцеляване Аугсбург. "Аспирините" записаха втора поредна победа и запазиха третото място в класирането.

Карим Белараби откри резултата в осмата минута, а Муса Диаби удвои аванса на Байерв 24-ата минута. Арне Майер върна едно попадение в 64-ата минута, но отговорът на домакините бе бърз и съкрушителен. Два нови гола на Диаби в следващите пет минути оформиха хеттрика на французина. Влезлият като резерва Лукас Аларио оформи крайното 5:1 в 81-ата минута.

Леверкузен започна агресивно от самото начало и стигна до ранен гол. Бакер направи двойно с Диаби и центрира на далечната греда, където бе Белараби. Подобна комбинация можеше да доведе и до втори гол, но този път Рийс Оксфорд успя да се намеси и да блокира удара. Натискът на "аспирините" обаче бе постоянен. Удар на Фримпонг мина над вратата, но комбинация между Шик и Адли изведе Диаби за втория гол в мача. Продълженията пред вратата на Аугсбург продължиха и гостите трябваше да са доволни, че допуснаха само два гола през първата част.

През второто полувреме Аугсбург изглеждаше по-добре. След като пропуснаха две възможности, гостите стигнаха до гол в 64-ата минута. Удар от фал на Грегорич бе избит от Храдечки в краката на Майер и той отбеляза първото си попадение в Бундеслигата. Това развитие вдъхнови домакините да покажат на какво са способни и последваха два бързи гола на Диаби. Аларио, който се появи като резерва, отбеляза петото попадение.