Кадис срази Леванте в дербито на закъсалите

Кадис сложи край на негативната си серия от 8 мача без победа в Ла Лига. В мач от 22-ия кръг на испанското първенство “Жълтата подводница” надделя с 2:0 като гост над Леванте. Това бе сблъсък между намиращите се на последните две места в класирането отбори. И докато за закотвения на дъното Леванте шансовете за спасение са по-скоро илюзорни, то за Кадис все още има надежда. Андалусийците са вече 18-и в класирането с 18 точки, като днес записаха трета победа в шампионата. “Жълтата подводница” е на 2 точки от спасителното 17-о място, където е Майорка. Тимът от Балеарските острови обаче е с 2 мача по-малко.

Валенсианците от Леванте пък остават с 1 победа и 11 точки от началото на сезона, като са на последното 20-о място. Леванте всъщност постигна единствената си шампионатна победа за сезона в предишния си мач - 2:0 у дома срещу Майорка.

Ветеранът Алваро Негредо даде аванс на Кадис днес с гол в 34-ата минута. 36-годишният нападател порази целта с глава след центриране на Чоко Лосано. В 73-ата минута гостите наказаха неубедителната игра на вратаря Айтор и защитата на Леванте. Салви Санчес почти на голлинията засече центриране отдясно на Иван Алехо и бе точен за 0:2.