Пропадането на Евертън продължи

Евертън записа четвърта загуба в последните си пет мача в първенството, след като отстъпи с 0:1 в домакинството си на Астън Вила. Единственото попадение в срещата бе дело на Емлиано Буендия, който се разписа в самия край на първото полувреме. Това бе първият двубой за "карамелите" след уволнението на Рафаел Бенитес и тимът бе ръководен от Дънкан Фъргюсън.

Евертън има спечелени шест точки в последните си 14 мача и са близо до зоната на изпадащите. Пет точки ги делят от 18-ия Уотфорд. Астън Вила се изкачи на 10-а позиция, след като записа първи успех в последните си пет срещи във всички турнири.

Филипе Коутиньо за първи път бе титуляр за бирмингамци, но този път нямаше такъв принос, както при дебюта си срещу Манчестър Юнайтед. Отборът на Стивън Джерард създаде по-добрите възможности през първото полувреме. Удар на Коутиньо бе отразен от Пикфорд, а Оли Уоткинс пропусна великолепна възможност.

Малко преди почивката вратарят на Евертън направи блестящо спасяване с крак, но бе отсъдена и засада. В добавеното време на първата част Буендия откри резултата, след като насочи прекрасно топката с глава след ъглов удар. Докато празнуваха радостта от попадението, играчите на Вила бяха замервани с предмети от феновете на домакините и бившият играч на Евертън Люка Дин бе уцелен с бутилка.

В играта на "карамелите" личеше липсата на увереност. Въпреки това те положиха усилия и след почивката се представиха по-добре, но трудно създаваха положения. След час игра Мартинес направи отлично спасяване след удар с глава на Годфри. По-късно Мина също стреля с глава, но покрай вратата. Като цяло обаче Вила се справи с опита за натиск на съперника и си тръгна с три точки от "Гудисън Парк".