29 спасявания на Георгиев не стигнаха на Рейнджърс срещу Ураганите

Роденият в Русе вратар на Ню Йорк Рейнджърс Александър Георгиев отрази 29 от 35 удара (83%), които играчите на Каролина Хърикейнс отправиха към него в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), в който нюйоркчани отстъпиха с 3:6.

Винсент Трочек изведе домакините от Каролина напред в резултат с гол при числено предимство 13:13 след началото на срещата, а Сет Джарвис покачи на 2:0 преди първата почивка. 3:33 след началото на втория период Йеспер Фаст добави още едно поадение за „ураганите“, преди Мика Зибанежад да върне едно за Рейнджърс.

До края на частта последваха нови два безответни гола за Каролина, които бяха дело на Себастиан Ахо и Нино Нийдерайтер, които направиха аванс на гостите преди финалните 20 минути четири попадения. Две от тях бяха върнати от Крис Крайдър и Грег Маккег в рамките на първите 6:23 на последната третина, преди Тони ДиАнджело да оформи крайното 6:3 2:33 преди сирената при игра с човек повече.

За Рейнджърс това е общо 15-о поражени в 41 мача, като с 56 точки те заемат второто място в Столичната дивизия. Каролина пък е лидер в нея, също с 56 пункта, но с изиграни четири мача по-малко и записана една победа повече.

Тази вечер от 02:00 часа българско време Рейнджърс приема най-слабия отбор в Лигата през сезона – Аризоно Койотис в нов мач от редовния сезон. За Каролина пък предстои гостуване на Ню Джърси Девилс, като срещата отново е тази вечер от 02:00 часа българско време.

Снимки: © NHL