Бетис се разправи с Еспаньол като гост

Бетис записа изразителна победа с 4:1 като гост на Еспаньол от 22-ия кръг на Ла Лига. Севилци демонстрираха атрактивна и резултатна игра и не оставиха никакви шансове на своя съперник.

Еспаньол стоеше добре в началото и дори пръв откри резултата в 14-ата минута с попадение на Раул де Томас.

Бетис обаче направи обрат в равките на пет минути. Първо в 31-ата минута Борха Иглесиас изравни от дузпа, а след това в 36-ата минута Гуидо Родригес направи резултата 1:2.

През второто полувреме гостите довършиха съперника с нови две попадения на Борха Иглесиас в 53-ата и Вилиан Жозе в 76-ата минута.

Накрая домакините завършиха мача и в намален състав, след като Де Томас си изкара втори жълт и червен картон в 81-ата минута за препъване на противников играч.

С тази победа Бетис се затвърди на 3-ата позиция в класирането с 40 точки. Еспаньол остава на 11-ото място с 27 точки.