Французин спаси Анадолу Ефес от резил срещу предпоследния в Евролигата

Анадолу Ефес се размина с голям резил, след като беше на косъм да отстъпи на предпоследния в класирането в Евролигата – Панатинайкос. Все пак турският гранд успя да се измъкна с тройка на Адриан Морман 00:02 мин. преди края на срещата и победи с 82:81 (17:12, 22:30, 26:20, 17:19) „детелините“ на собствен терен, като това е успех №10. Тимът има и 10 поражения в сметката си. Баскетболистите на ПАО пък са усетили вкуса на победата едва 4 пъти от началото на сезона и натрупаха 15 загуби.

Иначе срещата започна оспорвано и предвещаваше дерби още от самото начало, въпреки разликата в класата на отборите от началото на сезона. Турският тим все пак успя да дръпне с 5 точки след първата част, но на паузата вече беше губещ и изоставаше с 3 точки от своя съперник. След почивката Анадолу си върна лидерството, което 07:17 преди края на срещата вече беше загубено, като се стигна до равенство в резултата (69:69). ПАО поведе и само доза късмет помогна на домакините да не допуснат загуба на собствен терен.

За Анадолу Ефес Василие Мицич завърши с 20 точки, 15 наниза героят за тима Андриан Морман, а 14 добави Браянт Дънстън.

Неманя Недович беше най-резултатен за Панатинайкос с 20 точки, Дарил Мейкън наниза 17.

Снимка: euroleague.net