Олимпия Милано взе своето в Москва

Олимпия Милано победи с 67:57 (23:10, 17:25, 15:11, 12:11) ЦСКА Москва като гост в мач от 22-ия кръг на Евролигата. Успехът остави италианския тим на трета позиция във временното класиране с 13 победи и 6 загуби. Руският гранд е с баланс 12-8 и заема седмо място в таблицата.

Срещата в Москва започна ударно за домакините, които само за 10 минути игра успяха да си осигурят комфортен аванс от 13 точки, но до почивката домакините стопиха пасива си само на 5 точки. След паузата леката доминация на гостите от Италия продължи и преди заключителната четвърт те вече водеха с 9 точки, които увеличиха само с точка до края на сблъсъка от „турнира на богатите“.

Девън Хол и Трой Даниълс вкараха по 13 точки за Олимпия Милано, а 12 наниза Кайл Хайнс.

За ЦСКА Москва Габриел Ифе Лунбаг се разписа с 15 точки, а Торнике Шенгелив добави 13.

Снимка: euroleague.net