Арсенал има три пъти повече червени картони, отколкото голове през 2022-ра

Завръщането на Томас Партей в състава на Арсенал бе очаквано с огромно нетърпение от Микел Артета, но габонецът го разочарова, след като само в рамките на три минути си изпроси два жълти картона и без изгонен в 90-ата минута на снощния полуфинал с Ливърпул. Това не повлия по никакъв начин на резултата, защото мърсисайдци вече водеха с 2:0 и си бяха осигурили участие на финала на "Карабао Къп". По-неприятното за Артета обаче е, че няма да може да използва Партей в неделния двубой с Бърнли.

Парадоксалното е, че това бе трети червен картон за играч на Арсенал от началото на 2022 година, откогато лондончани изиграха само четири мача. Габриел бе изгонен в дербито с Манчестър Сити на 1 януари, а Гранит Джака получи червен картон рано-рано в първия двубой срещу Ливърпул през миналата седмица. Това със сигурност влияе и на резултатите. Показателен е фактът, че Арсенал отбеляза само едно попадение в тези четири мача. Откакто Артета пое отбора преди малко повече от две години, "топчиите" са получили цели 14 червени картона, което с повече от шест повече от всеки друг отбор от Премиър лийг в този период.

"Трябва да си вземем поука. В последно време изиграхме три мача с 10 човека, и то срещу топ отбори. Трудно е да победиш тези тимове дори с 11 човека, а какво остава да си с 10. Трябва да премахнем напълно този момент от играта ни", коментира Арета след вчерашната загуба от Ливърпул.