Хетафе изкова важна победа в битката за оцеляване

Хетафе постигна важна победа в битката си за оцеляване в Ла Лига. Тимът на Кике Санчес Флорес надви с 4:2 Гранада в среща от 21-ия кръг. Успехът е с двойна цена, защото е срещу пряк конкурент в долната част на таблицата.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута. Тогава лошо изчистена топка им позволи да организират контраатака, кълбото бе подадено за Сандро Рамирес, който с изстрел по земя отбеляза за 1:0.

Само три минути трябваха на Гранада, за да изравни. В 13-ата минута Хорхе Молина получи пред вратата и подаде към Луис Суарес, а той отблизо вкара за 1:1.

В 48-ата минута Хетафе отново си върна преднината. Енес Юнал получи извеждащ пас в наказателното поле, първият му удар бе спасен, но топката отново попадна в него и при втория опит той бе точен за 2:1.

Синьо-белите вкараха трети гол в 63-ата минута. Тогава изстрел на Матиас Оливера Мирамонтес бе спасен от вратаря, но Неманя Максимович бе заел добра позиция и вкара в опразнената врата.

В 78-ата минута гостите върнаха интригата с втори гол на Луис Суарес, който се възползва от грешка на вратаря и блокира опита му за подаване, като от рикошета топката се озова в мрежата за 3:2.

В 87-ата минута обаче Хетафе подпечата успеха си с четвърто попадение. Борха Майорал напредна отляво и успя да промуши кълбото под плонжа на вратаря за крайното 4:2.

Така Хетафе излезе на 16-ата позиция в таблицата с 21 точки. Гранада пък остава на 14-ото място с 24 точки.