Нова изненада за Купата на Германия: Хановер помете Борусия М

Хановер поднесе днешната голяма изненада в 1/8-финалите за Купата на Германия и отстрани с категоричното 3:0 елитния Борусия (Мьонхенгладбах). Домакините дори можеха да стигнат до по-категоричен успех, особено през втората част, но неточни отигравания в последното докосване и късмет за гостите остави резултата класически. Попаденията в полза на играчите на Кристоф Дабровски бяха дело на Максимилиан Байер (4’, 51’) и Себастиан Керк (36’).

Домакините шокираха “жребчетата” още в 4-ата минута, когато Нико Елведи не се намеси добре в центъра на отбраната и позволи на играч на Хановер да овладее и пусна много хитро в коридор към Белер, който се разписа за 1:0.

Хановер получи дузпа в 35-ата минунта за игра с ръка в наказателното поле след консултация с ВАР. Зад топката застана Себастиан Керх и прати топката за втори път в мрежата.

Ситуацията за футболистите на Ади Хютер стана почти невъзможна, когато след корнер от другата страна на игралното поле, домакините осъществиха контраатака като по учебник, която в крайна сметка изпрати Максимилиан Байер очи в очи с Ян Зомер и той отбеляза второто си попадение в двубоя за 3:0.

Особено след последното попадение Хановер пропусна още няколко положение, включително удари и греда, но до ново попадение не се стигна. Играчите на Ади Хютер също можеха да вкарат почетно попадение, но и отличните изяви на Рон-Робърт Цилер категорично ги отказаха от тази идея. По този начин Хановер продължава към 1/4-финалите на турнира и там очакват да разберат своя противник.