Интер потрепери срещу Емполи, но продължава за Купата на Италия

Лидерът в Серия А Интер победи макар и трудно Емполи с 3:2 в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия и продължава напред в турнира. Следващият съперник на "нерадзурите" ще бъде победителят от двубоя между Рома и Лече, като мачът ще е през следващия месец.

Двубоят премина през зрелищни обрати, като се стигна до продължения. Домакините откриха чрез Алексис Санчес, който се разписа с глава в 13-ата минута. В 62-ата влезлият като резерва Недим Байрами изравни. В 76-ата минута пълният обрат стана факт, след като Патрик Кутроне с удар с глава отблизо вкара за 2:1. В добавеното време Андреа Ранокия върна равенството с акробатично изпълнение. В продълженията Интер стигна до нов гол чрез резервата Стефано Сенси, който замени Лаутаро Мартинес и така си осигури победата.

Двубоят започна кошмарно за Интер, след като Хоакин Корея получи сериозна контузия още в третата минута и това доведе до принудителната му смяна, а на терена се появи Алексис Санчес.

Натискът на “нерадзурите” се засили и така се стигна до 13-ата минута. Дензел Дъмфрис получи топката отдясно и напредна към наказателното поле. Последва центриране към далечната греда и влезлият като резерва Алексис Санчес успя с глава да насочи топката в мрежата.

Малко по-късно от Емполи имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. Последваха две положения пред Интер като първото беше пропуснато от Лаутаро Мартинес, а второто от Санчес.

В 29-ата минута Лаутаро Мартинес пропусна да удвои, след като стреля почти от точката за изпълнение на дузпа, но стражът на Емполи спаси.

Положенията пред Интер до края на полувремето не липсваха, но “нерадзурите” така и не успяваха да преодолеят солидния в този мач страж на Емполи Якопо Фурлан. В самия край пред Емполи се откри шанс да изравни, след като получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Лео Щулац, който насочи хубво топката над стената, но тя прелетя на половин метър от напречната греда.

След паузата пред Интер се откри шанс да удвои в своя полза още в 47-ата минута, когато след удар на Ранокия с глава топката мина над вратата. "Нерадзурите" продължиха да търсят активно ново попадение, което да им даде спокойствие, тъй като имах пред себе си пресния пример на съгражданите от Милан, които бяха по-добри от Дженоа, но мачът стигна до продължения.

Най-песимистичният сценарий за Интер сякаш се осъществи в 62-ата минута, когато Недим Бейрами успя да изравни. Той получи топката в наказателното поле, овладя на гърди и с удар с левия крак я прати в мрежата. Попадението беше ревизирано с ВАР поради съмнения за засада, но в крайна сметка беше зачетено.

След получения гол Интер вдигна сериозно оборотите, но Фурлан отново беше безпогрешен под рамката. В 68-ата минута той отрази удар на Санчес, а минута по-късно се справи и с нова опасност.

Така се стигна до 72-ата минута, когато реферът отсъди първоначално дузпа за Емполи за игра с ръка на Дъмфрис, но след преглед на ситуацията с ВАР отмени решението си.

Така се стигна до 72-ата минута, когато реферът отсъди първоначално дузпа за Емполи за игра с ръка на Дъмфрис, но след преглед на ситуацията с ВАР отмени решението си. В 75-ата минута Патрик Кутроне стреля от границата на наказателното поле, но топката над вратата. Само минуто по-късно игралият три сезона в Милан нападател обаче успя да порази вратата на Интер за 2:1 в полза на Емполи. Индзаги реагира с пускането на Един Джеко в игра, който скоро стигна до първата си възможност, но ударът му беше слаб и Фурлан спаси.

Отборът на Емполи се огъна под натиска на Интер в заключителните минути и допусна изравителен гол в добавеното време. В 91-ата минута Андреа Ранокия успя да прати с акробатична странична ножица една отскочила топка в мрежата на Емполи и така прати мача в продължения. В самия край Санчес вкара топката в мрежата на Емполи, но от явна засада.

Интер започна по-активно в първото продължение, но не успя да задържи високото темпо. В същото време играчите на Емполи се прибраха в своята половина и допълнително затрудниха атаките на домакините.

В 102-ата минута след центриране на Д’Амброзио в наказателното поле топката едва не влезе коварно във вратата на Емполи, но Фурлан спаси от голлинията. Минута преди края на първото продължение влезлият като резерва Стефано Сенси с красив удар от границата на наказателното поле успя да направи 3:2 в полза на Интер. До гола се стигна след лошо изнасяне на топката от страна на играчите на Емполи.

През второто продължение “нерадзурите” владееха инициативата, но действаха предпазливо и използваха всяка възможност да печелят време. В 112-ата минута пред Кутроне се откри шанс да вкара за Емполи, но Раду покри ъгъла. До края не се случи нищо интересно и така Интер си осиугури победата и продължаването напред, докато играчите на Емполи могат да съжаляват, че не успяха да удържат аванса си и така да поднесат изненадата.

Интер - Емполи 2:2
1:0 - Санчес 13
1:1 - Байрами 62
1:2 - Кутроне 76
2:2 - Ранокия 90

Интер: Раду, Д’Амброзио, Ранокия, Димарко, Дъмфрис, Видал, Галярдини, Весино, Дармиан, Лаутаро, Корея

Емполи: Фурлан, Маркица, Романьоли, Вити, Фиамоци, Аслани, Щулац, Бандинели, Журковски, Пинамонти, Кутроне.