Ман Юнайтед показа по-добро лице, вкара три гола и взе юбилейна победа

Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Брентфорд с 3:1 в отложен мач от 17-ия кръг на Премиър лийг. Всички попадения в двубоя паднаха през второто полувреме, а точни бяха Антъни Еланга (55’), Мейсън Грийнууд (62’) и Маркъс Рашфорд (77’) за гостите и Айвън Тони (85’) за домакините. Това бе и победа номер 300 за Манчестър Юнайтед като гост в Премиър лийг.

Футболистите на Томас Франк изиграха добро първо полувреме, макар да владееха по-рядко топката от своя противник, но отново отличните изяви на Давид Де Хеа запазиха вратата на тима от “Олд Трафорд”.

Пъровото добро положение дойде на сметката на “пчеличките” в 12-ата минута, когато грешка в средата на терена на играч на гостите, което позволи топката бързо да бъде придвижена вдясно в наказателното поле към Матиас Йенсен, но Давид Де Хеа с отлична намеса спаси. Домакините можеха да пратят топката и след изпълнението на корнер, но Алекс Телеш постави тялото си на пътя на топката, за да не се окаже тя в мрежата.

В минутите след 15-ата играчите на Ралф Рангник овладяха топката, но не успяваха да изострят ситуацията пред дебютиращия на вратата на домакините Йонас Льосъл. Удар на оставения непокрит Диого Далот в средата на полувремето премина на сантиметри от вратата.

Брентфорд осъществи отлична контраатака в 31-ата минута, топката бе прехвърлена от десния на левия фланг, където двама играчи на домакините се озоваха само срещу Виктор Линдельоф, Айвън Тони подаде към Матиас Йенсен, но нова брилянтна изява на испанецът не позволи топката да навести мрежата му.

Втората част започна с нова добра контраатака на Брентфорд след безплоден ъглов удар на “червените дяволи”, но Айвън Тони се изнесе встрани и стреля слабо.

Играчите на Манчестър Юнайтед откриха резултата в 55-ата минута, когато отличен пас на Фред от средата на терена намери нахлуващия по диагонал Антъни Еланга, той пое не съвсем уверено, но впоследствие с глава прати топката в мрежата за 1:0. Веднага след подновяването на играта “червените дяволи” отнеха и хубав удар на Скот Мактоминей бе спасен със затруднения от Льосъл.

Манчестър Юнайтед вкара второ попадение в 63-ата минута, когато дълга топка от Скот Мактоминей бе подадена с гърди към Бруно Фернандеш, португалецът напредна отлично и в последния момент подаде успоредно към Мейсън Грийнууд, който напълно необезпокояван отбеляза второто попадение в двубоя.

Малко след попадението бе заменен Кристиано Роналдо, който видимо не бе доволен от това и демонстративно седна пред скамейката на тима. Това наложи самият Рангник да отиде, за да разговаря с португалската звезда и да го успокоява.

Малко след това отлично действие на Скот Мактоминей в средата на терена доведе до бързо преливане в офанзивен план, топката бе пратена към Бруно Фернандеш, а той на свой ред я “плъзна” малко по-напред в краката на Рашфорд, който с плътен удар направи резултата 3:0.

Пет минути преди края на двубоя Брентфорд върна едно попадение след силен тъч в наказателното поле, който създаде суматоха сред бранителите на гостите, а там най-съобразителен се оказа Айвън Тони и намали на 3:1.

С тази победа Манчестър Юнайтед заема 7-ото място с 35 точки, а Брентфорд е 14-и с 23 точки.