Кадис изпусна трите точки срещу Еспаньол

Отборите на Кадис и Еспаньол завършиха 2:2 в зрелищен сблъсък от 21-ия кръг на Ла Лига. Домакините могат да съжаляват, че пропуснаха да добавят три точки към скромния си актив, след като допуснаха изравняване в последните секунди на добавеното време.

Гостите от Барселона откриха в 10-ата минута след точен удар на Ману Морланес. Резултатът се запази до почивката. След паузата Кадис изравни с попадение на Алваро Негредо в 54-ата минута. В 80-ата той за втори път вкара топката в мрежата, но след проверка с ВАР попадението му беше отменено.

Така се стигна до драматичните последни минути. В 91-ата Иван Алехо вкара за 2:1, но Кадис не успя да удържи аванса си. Раул Де Томас възстанови равенството и така двата тима прибавиха по точка към актива си.

Кадис върви предпоследен с 15 точки, докато Еспаньол е 11-и с 27. В следващия кръг Кадис играе с Леванте, докато Еспаньол се изправя срещу Бетис.