Хебър спечели дербито на Запад

В регион Запад, Хебър победи Енигма Фойерверк с 91:86 след продължение в зала „Локомотив“ в София. Столичният тим поведе с двуцифрена разлика само за няколко минути игра, но след първата част съперникът му обърна за 22:20. Втората четвърт също бе много оспорвана, като на почивката Хебър отново имаше минимален аванс при 38:34. След паузата отборът на Веселин Веселинов дръпна с 11 точки, но Енигма бързо стигна до нов обрат, като преди последната четвърт резултатът бе равен - 58:58. По-малко от седем минути преди края отборът на Георги Давидов се откъсна с 10 точки и по всичко изглеждаше, че ще спечели мача. В самия край обаче Хебър успя да изравни и да прати мача в продължение, където измъкна успеха.

Бавни и яростни удари Вихър Айтос в мач със 100 борби

Станислав Славейков направи дабъл-дабъл за победителите от 27 точки и 13 борби. Стоян Петков се отчете с 23 точки и 9 борби. Герасим Николов се разписа с 12 точки и 8 борби, а 10 точки записа Боян Тенев. Над всички за Енигма бе Красимир Петров с 37 точки и 11 борби. Виктор Германов добави 20 точки, с 10 остана Иво Славчев.