Бавни и яростни удари Вихър Айтос в мач със 100 борби

В най-интересния двубой от регион Център Бавни и яростни се наложи трудно над Вихър Айтос със 79:77 на негов терен. Тимът от Плевен стартира много силно срещата и след първата четвърт вече имаше двуцифрена преднина при 29:18. Гостите поддържаха аванса си до края на третата част, когато обаче Вихър обърна за 61:60. Последва серия от обрати, като Бавни и яростни все пак успя да измъкне успеха в последните минути. Интересното е, че двата тима овладяха по 50 борби в мача, като най-сериозното предимство на победителите бе при вкараните наказателни удари (24/36 срещу 15/28).

Хебър спечели дербито на Запад

По 22 точки за миналогодишния шампион в региона отбелязаха Денислав Трифонов и Венцислав Георгиев (18 борби). Максим Генов завърши с 16 точки и 9 борби, а 10 точки, 9 борби и 8 асистенции има Цветан Тодоров. За домакините над всички с 32 точки и 15 борби бе Стоян Милчев. Георги Стоянов завърши с 18 точки и 8 откраднати топки, а по 11 точки отбелязаха Александър Коешинов и Андрей Илиев (8 борби).