100-процентови пропуски в края запазиха “хикса” в Аугсбург

Отборите на Аугсбург и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха 1:1 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. И двата тима могат да съжаляват, защото в края на мача направиха по един чист пропуск очи в очи с вратаря.

“Орлите” излязоха напред след 22 минути, когато Дайчи Камада наказа грешка на отбраната на баварците. Скоро след това - в 29-ата, нападателят на Айнтрахт Йеспер Линдстрьом удари греда.

Аугсбург реагира бързо и в 38-ата резултатът вече беше равен след попадение на Михаел Грегорич.

През второто полувреме тимът от Франкфурт имаше по-добрите възможности. В 88-ата Линдстрьом се оказа сам срещу Рафал Гикиевич, но стражът на домакините отрази. Секунди след това нападателят на гостите пропусна още един шанс.

Това обаче не беше всичко, защото в добавеното време баварците се разминаха с успеха. Тогава Флориан Нийдерлехнер се оказа зад отбраната и стреля, но също не успя да реализира, защото Диант Рамай отрази.

Двата отбора имат съвсем различни цели: Айнтрахт се бори за участие в евротурнирите, а Аугсбург е в битката за спасение.