Мали изпусна Гамбия след мач с две дузпи

Мали пропусна възможността да си осигури участие на 1/8-финалите на Купата на Африка още днес, след като завърши 1:1 с Гамбия в двубой от втория кръг на надпреварата в група "F". Така двата отбора остават на първите две места с актив от четири точки.

Титуляр за Гамбия бе новият бранител на Левски Сундберг, Той обаче бе заменен принудително през второто полувреме заради контузия.

Мали имаше предимство през първата част, но всъщност Гамбия бе отборът, който можеше да поведе в резултата на два пъти, но нямаше късмет, тъй като пряк свободни удари, изпълнени от Муса Бароус и Абли Джалоу срещнаха напречните греди. Иначе най-добрата възможност за Мали преди почивката бе пропусната от Муса Дженепо. "Орлите" владееха топката в близо 70% от времето, но от това не последва нищо. Първият точен удар в мача дойде едва в добавеното време на първата част. Нанесе го Ласана Кулибали, но Моду Джобе нямаше никакъв проблем да улови.

Мали увеличи натиска през втората част. В 60-ата минута Адама Траоре се пребори за позиция излезе очи в очи с Джобе, но стреля в лицето на стража, който с цената на силна болка предотврати гол. Пет минути след това вратарят на Гамбия отново се намеси добре, избивайки топката след опасно изпълнен фал от Айдара.

В 77-ата минута Мали получи дузпа след намесата на ВАР заради това, че Бисума бе повален в наказателното поле от Адамс. Ибрахима Коне реализира точно наказателния удар, с което изведе малийците напред.

В 89-ата минута и Гамбия получи дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Бисума. Муса Бароу изпълни хладнокръвно за крайното 1:1.