Лацио отказа братския Салернитана за 10 минути, Имобиле поведе при голмайсторите

Лацио постигната първата си победа за новата година, след като с лекота надви Салернитана с 3:0 като гост в среща от 22-ия кръг на Серия “А”. Столичани продължават битката за участие в евротурнирите, но повечето им съперници са с по-малко срещи.

Чиро Имобиле се отличи с две попадение и поведе в листата на голмайсторите със 17 изстрела в мрежата, задминавайки Душан Влахович (16). Италианският нападател заби головете си още до 10-ата минута, с което интригата беше убита. В 7-ата той реализира на празна врата след асистенция на Педро Родригес, а три по-късно завърши точно атака след фамозно подаване с пета на Сергей Милинкович-Савич.

После Имобиле удари греда, а в 66-ата участва в атаката, при която Мануел Ладзари реализира за 3:0.

Сблъсъкът в Салерно беше любопитен, защото само допреди две седмици собственикът на Лацио Клаудио Лотито беше собственик и на Салернитана. Според правилата на Серия “А” обаче той трябваше да се откаже от единия тим, заради което домакините си намериха нов шеф.

Новаците остават на последно място в класирането - на 6 точки от спасението.