Левски не допусна изненада срещу аутсайдер

Левски победи със 75:51 (25:12, 14:10, 15:16, 21:13) Шумен като домакин в мач от 13ия кръг на НБЛ. Успехът е осми за „сините“, които имат и четири поражения от началото на сезона. Шумен пък е предпоследното девето място в таблицата с баланс 1-12.

Срещата в зала „Универсиада“ подсказа още от самото начало, че интрига едва ли ще има. Още през първите 10 минути баскетболистите на Тити Папазов успяха да си осигурят комфортен аванс от 13 точки, който до почивката увеличиха на 17. След паузата гостите вдигнаха темпото и успяха да спечелят третата четвърт, но стопиха едва 1 точка от пасива си. Доминацията им не продължи до края на мача и те не успяха да създадат напрежение в столичната зала.

Чавдар Костов беше най-резултатен за Левски с 22 точки, 16 вкара Ивица Радич, 12 добави Цветомир Чернокожев.

За Шумен Деян Бйелич наниза 14 точки, а по 10 реализираха Маркъс Майърс и Александър Милов.