Бохум пропусна дузпа и преклони глава пред Майнц

Майнц 05 победи с 1:0 като домакин Бохум в среща от 19-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Майнц спечели благодарение на гола на Джери Сейнт Жуст три минути след паузата. Той се намираше до точката на дузпата, когато получи топката от Йонатан Букхарт и с прецизен удар по земя я насочи в долния десен ъгъл на безпомощния в тази ситуация страж на гостите Мануел Риман.

Ключов момент в мача бе пропусната от нападателя на Бохум нападател Себастиан Полтер дузпа в 32-ата минута, когато резултатът беше още 0:0.

Майнц е девети в класирането с 27 точки след тази победа, докато Бохум заема 11-а позиция с 23 точки. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 46 точки, пред Борусия (Дортмунд) с 40.