Волфсбург спря негативната серия и взе глътка въздух срещу Херта

Тимовете на Волфсбург и Херта завършиха наравно 0:0 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима, които са малко над опасната зона, така и не успяха да отбележат попадение и да достигнат до така необходимите им три точки. Домакините бяха доста по-активния тим и пред техните играчи се озоваха малкото по-сериозни положения за попадение.

Първо в 16-ата минута Жером Русийон бе намерен добре в наказателното поле, но стреля над горната греда, а в 29-ата Яник Герхард също получи добра топка в пеналтерията, но ударът му в средата на вратата бе спасен от Александер Шволов. В 39-ата минута играчите на Флориан Коохфелд имаха претенции и за дузпа, тъй като техен играч се строполи на земята след съприкоснование с бранител на гостите, но Робърт Хартман остана безмълвен. Второто полувреме бе още по-постно и единствения по-сериозен опит за достигане до попадение бе благодарение на Себастиан Борнау, но нова добра намеса на стража на гостите предотврати гола.

С разделянето на точките Волфсбург заема 14-ото място с 21 точки, но по този начин прекъсна негативната си серия от шест поредни загуби в Бундеслигата. Херта е едно място по-нагоре в класирането с точно точка повече след 19 изиграни мача.