Юношите на Балкан надвиха още един съперник в Сърбия

Юношите на Балкан до 16 години спечелиха втора поредна победа на международния турнир по баскетбол в сръбската столица Белград, съобщиха от клуба. Във втората си среща от надпреварата тази сутрин ботевградчани надвиха австрийския Флеймс Баскет с 68:58, след като водеха през целия мач.

Балкан U16 потегли с категорична победа в Белград

Така те нанесоха втора загуба на съперника, който в първия ден загуби от Динамик Белград. Тимът на старши треньора Николай Пеев е първи до момента в своята група, след като в първия ден победи именно домакините от Динамик.

Срещата с Флеймс Баскет започна доста оспорвано като българите имаха малка преднина от 2-3 точки и първият период завърши при 19:16 в полза на Балкан. Малко след началото на втората четвърт момчетата от Ботевград поведоха с 10 точки след силна серия и на почивката бяха напред с 36:29.

През второто полувреме ботевградчани продължиха да контролират играта и качиха на 15 точки разликата. За кратко Флеймс Баскет свали пасива си до 8 точки, но ботевградчани не позволиха да дистанцията да се скъси повече. До края на мача Балкан водеше с двуцифрена преднина и спечели заслужено. По-късно днес отборът Балкан ще изиграе още един мач в Сърбия.

Снимка: Балкан