Балкан U16 потегли с категорична победа в Белград

Юношите на Балкан до 16 години започнаха с убедителна победа участието си на междунарония турнир в Белград. В първия двуой, игран в зала "Милан Гурович", тимът на Николай Пеев победи домакините от Динамик със 72-57. В събота ботевградчани играят два мача, като първият е от 10:00 часа българско време.

Първата четвърт бе равностойна и завърши при резултат 18-18. През цялата втора част Балкан запази малка преднина и на почивката водеше с 4 точки при 32-28. "Зелените" започаха второто полувреме със серия 10-0 и увеличиха сериозно преднината си, която стигна 20 точки след третата част. До края балканци запазиха солиден аванс и спечелиха двубоя.

Преди турнира се проведе конкурс по тройки, който бе спечелен от гарда на Балкан Александър Гавалюгов.