Ботев (Пловдив) загуби от шампиона на Полша

Ботев (Пловдив) допусна поражение от шампиона на Полша Легия (Варшава) в първата контролна среща на тима от лагера в Дубай. Канарчетата загубиха с 0:2. Жозуе Пескуейра (36) беше точен за полския тим през първото полувреме, а Игор Стрзалек (79) удвои. Ботев пък създаде няколко добри положения пред противниковата врата, като повечето от тях бяха през първата част. Легия (Варшава) е най-титулуваният полски отбор, като клубът има 15 титли на страната. Легия е и настоящият шампион на Полша, след като триумфира в Екстракласата през сезон 2020/2021.

На срещата между двата тима присъства и босът на „канарчетата“ Антон Зингаревич. Мачът започна силно за пловдивчани, които първи погледната към вратата на противник. В 4-ата минута Димитър Тонев бе изведен очи в очи с вратаря на Легия, но Артур Боруц се намеси отлично и парира удара. Три минути по-късно Димитър Тонев преодоля защитата на Легия с добро подаване и изведе Брахими сам срещу вратаря на Легия. Атакуващият футболист овладя и шутира, а кълбото мина покрай гредата.

В 10-ата минута полският шампион стигна до гол, но попадението на Росолек беше отменено заради засада. Постепенно Легия изравни играта и в 16-ата минута Пескуейра стреля в аут след грешка на Николай Минков.

В 27-ата минута Брахими стреля от средна дистанция, но Боруц се намеси по най-добрия начин и изби в корнер. В 31-ата минута Маркиньос се пребори за топката в половината на Легия и шутира от границата на наказателното поле, Боруц с нова блестяща изява парира удара.

Така се стигна до 36-ата минута, в която Легия поведе в резултата с гол на Жозуе Пескуейра. Защитата на Ботев на няколко пъти не успя да избие кълбото, то попадна в Жозуе, който с красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле прехвърли Аргилашки.

В 42-ата минута Тодор Неделев стреля от фаул, но ударът му премина покрай гредата.

През второто полувреме и двата тима извършиха много промени в състава си. В игра се появиха доста играчи от пейката, което разстрои играта и доведе до по-малко голови положения пред двете врати. В 71-ата минута Антоан Бароан отправи неточен удар от границата на наказателното поле. Три минути по-късно Джеймс Ето'о стреля от средна дистанция, но право в ръцете на вратаря, който улови.

В 79-ата минута сякаш всичко за Ботев в този мач приключи. Грешка в центъра на терена в състава на пловдивчани доведе до бърза атака за Легия, при която Игор Стрзалек бе изведен сам срещу Аргилашки и прокара топката под плонжа на вратаря.

БОТЕВ - ЛЕГИЯ 0:2
0:1 Жозуе Пескуейра (36)
0:2 Игор Стрзалек (79)