Реал Мадрид удари Баскония и диша във врата на Барселона

Реал Мадрид се наложи с 89:74 (25:17, 25:18, 19:15, 20:24) над Саски Баскония като домакин в мач от 21-ия кръг на Евролигата. Това е 15-ти успех за испанския гранд, който и с три поражения в сметката си се намира веднага след лидера в класирането Барселона (16-4). Баскония е с баланс 7-12.

В редиците на Реал липсваше един от най-опитните баскетболисти Руди Фернандес, който е под карантина заради COVID-19, но въпреки това тимът не срещна особени трудности в испанския сблъсък.

Двубоят в „Паласио де Депортес“ започна добре за домакините, които след 10 минути игра се оттеглиха с преднина от 8 точки, като до почивката увеличиха аванса си на 15 точки (50:35). След паузата играта на паркета изглеждаше доста по-равностойна, но въпреки това баскетболистите на Пабло Ласо съумяха да направят разликата още по-голяма (69:50). Въпреки че домакините отстъпиха в заключителните минути, те не позволиха на съперника да стигне до изненада в срещата.

Гершон Ябуселе беше най-резултатен за Реал Мадрид със 17 точки, Алберто Абалде наниза 15 точки, а Антъни Рандълф завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 12 борби.

За Баскония Уейд Болдуин се разписа с 16 точки, а 11 добави Стивън Инок.

Снимка: euroleague.net