ЦСКА Москва излъга отбора на Тони Паркър

ЦСКА Москва победи с 90:83 (23:23, 17:16, 22:22, 28:22) АСВЕЛ Вильорбан като домакин в мач от 21-ия кръг на Евролигата. Това е победа №12 за руския гранд, който има и 7 загуби в сметката си. Тимът на Тони Паркър е с баланс 8-10.

Сблъсъкът в Москва започна изключително оспорвано и даде заявка за дерби още от самото начало, като двата отбора не успяха да излъчат победител в първата част, а на почивката домакините се оттеглиха с минимална преднина от 1 точка (40:39). След паузата темпото продължи да бъде високо и преди заключителната част разликата продължи да бъде само точка за “руснаците” (62:61). Все пак в последната част баскетболистите на ЦСКА направиха по-малко грешки от съперника си и успяха да се доберат до успеха.

Даниел Хакет беше най-резултатен за ЦСКА Москва с 27 точки, Алексей Швед вкара 17, 16 наниза Мариус Григонис, а 12 добави Никола Милутинов.

За АСВЕЛ Маркъс Найт се разписа с 16 точки, а 15 наниза Ели Окобо.

Снимка:euroleague.net