Обрат донесе успеха на Малави над Зимбабве

Малави осъществи обрат, за да стигне до победа с 2:1 над Зимбабве във втория си мач от група В на Купата на африканските нации. В герой за тима се превърна Габадиньо Манго, който се разписа на два пъти. Зимбабве поведе в 38-ата минута след страхотен удар с глава на Исмаел Уади. Пет минути по-късно Манго изравни, а в 58-ата минута той донесе успеха на Малави, след като прехвърли вратаря.

Успехът дава надежди на Малави за класиране на осминафиналите. Тимът записа втора победа в историята си на КАФ при третото участие на турнира. В последния мач от групата "Пламъците" ще се изправят срещу един от фаворитите за титлата Сенегал. Зимбабве пък удължи антирекорд, след като в 14-ия си мач на Купата на африканските нации отново допусна гол и в нито една среща не е напускал терена със суха мрежа.