Ранен гол реши сблъсъка между Гамбия и Мавритания

Гамбия надделя с минималното 1:0 в първи двубой за двата тима от група F на Купата на африканските нации. Единственото попадение за “скорпионите”, както е прякора на тима, дойде още в 10-ата минута чрез Абли Джалоу.

Футболистите на Том Сейнтфит взеха ранна преднина още в 10-ата минута, когато именно Джалоу получи топката пред наказателното поле и с много точен изстрел без особена подготовка я прати в мрежата за 1:0. Играчите на Мавритания отговориха с центриране към Папе Ибну Ба няколко минути по-късно, когато той се извиси над бранителите, но стражът на Гамбия Маду Джобе се справи великолепно.

Единственото по-сериозно положение през второто полувреме отново бе на сметката на “скорпионите” в 52-ата минута, когато Омар Колей засече центриране, но стреля покрай вратата. Един от последните реални опити за второ попадение в полза на Гамбия дойде няколко минути преди края на редовното време, когато се наложи вратаря на Мавритания - Бабакар Диоп да излиза и да пресича подаване към един от нападателите пред своето наказателно поле.

Футболистите на Мавритания така и не успяха да застрашат сериозно вратата на своя противник и опитите им за попадение бяха по-скоро вяли.

След този двубой Гамбия и Мали са водачи в групата с по 3 точки и равна голова разлика - по едно отбелязано попадение и без допуснато такова. Продължава да се очаква решението по казуса за двубоя между Мали и Тунис, който бе изигран по-рано днес и бе съпътстван от много странни съдийски решения, сред които се отличи даването на край на срещата на два пъти, но и двата преди да изтече редовното време, срещу което е подадена жалба от страна на “картагенските орли”.