Торино разтресе Фиорентина като коронавирус

Устременият към участие в евротурнирите тим на Фиорентина понесе сериозен удар, след като загуби тежко с 0:4 от Торино като гост в двубой от 21-вия кръг. По програма мачът трябваше да се изиграе в неделя, но беше преместен с един ден, след като преди това съществуваше реална опасност той да бъде отложен заради висок брой заразени от коронавирус сред домакините.

В крайна сметка, към днешна дата, с COVID-19 при “биковете” са само трима, а звездата Андреа Белоти е контузен. Независимо от това домакините излязоха с боеспособен състав и не дадоха никакъв шанс на гостите, водени от своя голмастор Душан Влахович.

Торо наниза три попадения в рамките на 12 минути още в първия половин час, с което реши всичко. Вилфрид Синго беше точен с глава за 1:0, а след него Йосип Брекало наказа две грешки на гостите - в 23-ата и 31-вата минути. В 59-ата се разписа и Антонио Санабрия.

До тази среща Фиорентина нямаше загуба в шест последни мача. От двамата нови нападатели - Кшищоф Пьонтек и Жонатан Иконе, дебют записа само вторият, докато полякът не беше в групата.