Бохум с ценна победа над закъсалия Волфсбург

Бохум спечели домакинството си на Волфсбург с 1:0 и се отдалечи от зоната на изпадащите. Милош Пантович отбеляза единственото попадение в мача в 65-ата минута. За "вълците" това бе шеста поредна загуба в Бундеслигата и ситуацията става все по-критична, тъй като само две точки делят тима от опасната зона.

Бохум имаше предимство през първото полувреме, но не създаде нещо особено пред вратата на съперника. И двата отбора имаха затруднения в предни позиции. Ценното попадение за домакините падна след грешка на Вегхорст в средата на терена. Атаката завърши с центриране на Холтман и удар с глава на Пантович. След гола мачът се оживи и вратарят на Бохум Рийман трябваше да се намесва. В самия край Льовен пропусна да удвои аванса на домакините, но те бяха доволни на важните три точки.