Аталанта съсипа Удинезе с 6 гола

Аталанта разби с 6:2 като гост Удинезе в зрелищен мач от 21-ия кръг на Серия "А". Така тимът от Бергамо събра 41 точки и заема четвърта позиция в класирането, като е и с мач по-малко. Удинезе пък е 14-и с 20 точки и 2 срещи по-малко.

Марио Пашалич с хубав удар с глава даде аванс на Богинята в 17-ата минута след центриране отляво на Джузепе Пецела. Пет минути по-късно колумбийският нападател Луис Муриел бе точен за 0:2 след чудесна солова акция и удар по земя, а в 43-ата минута Руслан Малиновский реализира трето попадение за гостите от Бергамо. Украинецът се оказа на точното място в точния момент след атака на Аталанта и след като топката достигна до него около точката за дузпата той я насочи с премерен изстрел в целта.

През второто полувреме голова фиеста продължи с пълна сила. В 59-ата минута Нахуел Молина бе точен за 1:3 с далечен изстрел и рикошет в тялото на Берат Джимсити. В 76-ата минута Муриел отбеляза втория си гол в двубоя. Колумбиецът отново направи блестяща индивидуална акция, напредна в половината на домакините и с безпощаден удар, при който топката срещна десния страничен стълб, отчая Удинезе.

В 88-ата минута Бето бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Хуан Мусо и бе точен за 2:4. Секунди по-късно, в 89-ата минута, Йоаким Меле вкара петия гол за Аталанта, като порази целта с удар от близка дистанция след центриране отдясно на Алексей Миранчук. Крайния резултат оформи във втората минута на добавеното време европейският шампион с Италия Матео Песина с шут от границата на наказателното поле.