АЕК Ларнака свали отбора на Илиан Илиев от върха

АЕК Ларнака е новият лидер в първенството на Кипър. В дербито на 16-ия кръг отборът на Давид Катала се наложи с 2:1 над досегашния водач Аполон (Лимасол). За гостите титуляр беше българският национал Илиан Илиев, но неговият тим записа трети пореден мач без победа и се смъкна на третото място.

АЕК поведе в 49-ата минута, когато добре познатият у нас Иван Тричковски свали топката за Хосе Ромо и венецуелецът я прати в мрежата. Само две минути по-късно Данило Шполярич изравни с плътен удар до гредата след атака, преминала и през Илиев. Шполярич отново беше в центъра на събитията малко по-късно, когато си вкара автогол, донесъл успеха на АЕК.

Отборът от Ларнака събра 31 точки, а на второ място излезе Арис (Лимасол), който надви с 2:1 Ахнас и има 30 точки. Аполон остана трети с 29 точки.

В следващия кръг Илиан Илиев и компания ще посрещнат Омония, а преди това им предстои осминафинал за Купата на Кипър срещу градския съперник АЕЛ Лимасол.

Снимки: sport-fm.com.cy