Илиан Илиев влезе като резерва при успех на Аполон

Отборът на Аполон (Лимасол) се върна на победния път в първенството на Кипър. Тимът допусна две поредни загуби в дербитата с АЕК (Ларнака) и Омония (Никозия), но сега надигра Пафос с 2:0 в домакинството си от 7-ия кръг. Българският халф Илиан Илиев влезе като смяна през второто полувреме и игра десетина минути в края.

Аполон стигна до успеха с голове на Питас в 50-ата и Албанис в 63-ата минута. Домакините пропуснаха и дузпа в добавеното време, като отново Питас пропусна да направи резултата класически от бялата точка. Гостите пък играха в намален състав цяло второ полувреме, след като Панич бе изгонен в края на първата част.

Тази победа изкачи Аполон на върха в класирането с 15 точки, но и мач повече от преследвачите АЕК (Ларнака) с 14 и Арис с 13 точки. Пафос заема 7-ата позиция със 7 точки.