Илиан Илиев с асистенция за успех на Аполон (видео)

Отборът на Аполон (Лимасол) постигна победа с 3:1 над Паеек. Двубоят бе от 10-ия кръг на първенството на Кипър, а роля за успеха на домакините имаше и българският халф Илиан Илиев-младши. Синът на Илиан Илиев влезе като резерва в 75-ата минута и асистира за последния гол в мача.

Иначе Аполон поведе още в 1-ата минута с гол на Лука Шор, а Багали Дабо удвои в 15-ата минута.

Паеек върна едно попадение в 27-ата минута чрез Матко Бабич от дузпа  и завърза интригата. В 81-ата минута обаче Илиев се справи с двама защитници и изведе Петрос Психас на стрелкова позиция, а той не сгреши за крайното 3:1.

С тази победа Аполон се откъсна на върха в класирането с 24 точки. Паеек пък се намира на предпоследното 11-о място с 8 точки.